Trump ilyen, nagyokat mond, egy showman
Aki a szavakat elemezgeti, rosszul teszi, az embert kell megérteni, aki mondja.
A Demokrata Párt különböző szervezeteit ért támadás keretében a támadók a Clinton-kampány adataihoz is hozzájuthattak – írja a CNN. Az amerikai titkosszolgálatok szinte biztosak abban, hogy a támadás mögött az orosz titkosszolgálatok állnak, az azonban nem világos, hogy a választások befolyásolása volt-e a cél.
A Demokrata Pártot ért hackertámadás keretében a Clinton-kampány adataihoz is hozzáfértek a támadók – írja a CNN. Az Igazságügyi Minisztérium és az FBI ebben az ügyben is vizsgálódik. Nem a kampány belső rendszereit érte támadás a Clinton-kampány szóvivője szerint, hanem egy, a párt által fenntartott,külső analitikai programon keresztül nyertek adatokat a támadók. A Clinton-kampány rendszereit külső szakértők vizsgálják jelenleg is.
A behatolást a Clinton-stáb által felbérelt magándetektívek fedezték fel, akik úgy gondolják, hogy ez része volt a Demokrata Pártot ért támadásnak, de az FBI egyelőre még csak felméri a behatolás mértékét és természetét. A Demokrata Párt különböző szervezeteit az elmúlt időben több támadás is érte, az innen szerzett adatokat pedig a WikiLeaks hozta nyilvánosságra. Ezekből kiderült, hogy a párt nem volt pártatlan az előválasztás során: nem akarta, hogy Sanders legyen a végső befutó a párt elnökjelöltségéről zajló küzdelemben.
Hamarosan felmerült a gyanú, hogy az adatokat szivárogtató Guccifer 2.0 valójában az orosz titkoszolgálatokat rejti: az amerikai titkosügynökségek a Fehér Házzal azt közölték, hogy nagy valószínűséggel ez a helyzet. Azt azonban nem tudták megmondani, hogy ezzel célzottan akarták-e befolyásolni a választás, vagy csak rutin kiberkémkedésről van szó. Donald Trump az ügyre reagálva először azt mondta a Clinton-féle email-botrányra utalva, hogy „Oroszország, ha figyeltek, akkor remélem elő tudjátok keríteni azt a 30 ezer levelet, ami hiányzik”. Később viszont azt mondta, hogy csak viccelt.